Katutanssi-intensiivi 9.-10.8.
Katutanssi-intensiivi on kahden päivän tehokas intensiivikurssi jatko-ja edistyneen tason tanssijoille 9.-10.8. (pe-la)
Leiri on tarkoitettu keski-ja edistyneen tason lapsi-, juniori-ja A1 tanssijoille.
Kahden päivän aikana syvennetään teknistä osaamista hip hopissa, poppingissa, freestyle-ja battlessa kahden huippuopettajan johdolla. Perjantai: Drako, lauantai Matti de Jong
Aikataulu:
Perjantai 9.8. Drako
16.30-18.00 Lapset Hip hop 90min
18.15-19.45 Juniorit ja A1 Hip hop 90min
20.00-21.15 Commercial Reggaeton 75min (juniorit ja A1)
Lauantai 10.8. Matti de Jong
12.00-13.00 Lapset Hip hop tekniikka + freestyle 60min
13.00-14.00 Lapset Hip hop choreo 60min
14.30-15.45 Juniorit ja A1 Hip hop tekniikka + popping 75min
15.45-17.00 Juniorit ja A1 HH choreo + freestyle 75min
Hinta:
Lapset 55€
Juniorit ja aikuiset 85€
Paikka:
Tanssikoulu TR Studio
Pietiläntie 6, 13130 Hämeenlinna
ILMOITTAUTUMINEN:
sähköpostitse: info@trstudio.fi
Ilmoittautuminen vahvistetaan vastauksella, saat samalla maksuohjeet kurssimaksun suorittamiseen.
OPETTAJAT:
Drako:
David Gómez, joka tunnetaan Drakona, on panamalainen tanssija, koreografi ja tanssinopettaja. Hän aloitti tanssin panamalaisilla kaduilla breakdancen parissa. Drakolla on 18 vuoden kokemus tanssialalta ja hän on työskennellyt yli 20 maassa tanssin parissa ja tällä hetkellä hän asuu ja pyörittää tanssikouluaan Helsingissä. Hän on työskennellyt tv-tuotannoissa, koreografina erilaisissa tanssikilpailuissa sekä useiden artistien kanssa. Opettajana hän on vaativa, mutta rohkaiseva ja kannustava, hän pyrkii saamaan tanssijoiden parhaan kapasiteetin esille.
Matti de Jong:
Matti on Hollantilaissyntyinen Kokkolassa varttunut tanssinopettaja ja koreografi.
Matti on pääsääntöisesti itseoppinut, mutta on ajan myötä käynyt kaikilla mahdollisilla workshopeilla, leireillä ja battleissa kartuttamassa taitojaan. Matin päälajeihin kuuluu popping ja hiphop, mutta kehittää itseään jatkuvasti myös muiden lajien saralla kuten locking ja house. Kesällä 2024 Matti voitti Hip hop Aikuiset 2 duosarjassa SM-kultaa ja soolosarjassa hopeaa.
Tunneilla Matti ylläpitää hyvää fiilistä. Perusteet otetaan haltuun, jonka jälkeen lähdetään rakentamaan omaa tyyliä. Täysin puhdas suoritus ei ole tärkeintä, kunhan on fiilistä, asennetta ja hyvä meininki.
