Performing arts -intensiivi 3.-5.8.2026
Performing arts -intensiivi 3.-5.8.2026
Kolmen päivän tehotreeni sukeltaa jazztanssin maailmaan!
Elokuun Performing Arts -intensiivi on suunnattu keski- ja edistyneen tason tanssijoille, jotka haluavat käynnistää uuden tanssikauden tehokkaalla intensiivitreenillä.
Opettajina intensiivillä Marjukka Koivuniemi & Rosa Lindblom
Intensiivi on avoin kaikille ja on tarkoitettu edistyneen tason juniori-ikäisille (12-15v ) ja A1/A2 tanssijoille (yli 16v)
Kahden päivän aikana syvennetään teknistä osaamista jazz-, ja nyky-, ja latinshowssa kolmen huippuopettajan johdolla.
Kolmen päivän aikana treenataan monipuolisesti:
Jazz & tekniikka
Contemporary Jazz
Broadway Jazz
Showjazz
Lyrical Jazz
Latino Show
Intensiivillä on omat tunnit junioreille sekä aikuisille & nuorille, joten treeniä pääsee tekemään oman ryhmän ja tason mukaan.
3.–5.8.2026
Tanssikoulu TR Studio,
Pietiläntie 6, 13130 Hämeenlinna
Täydellinen startti uuteen tanssikauteen – kolme päivää tehokasta treeniä, inspiraatiota ja tanssin iloa!
HINTA:
155€/tanssija
Paikkoja intensiiville on rajoitetusti!
Yksittäisen tunnin hinta: 90min 26€
Mikäli haluat osallistua vain yhdelle päivälle tai tunnille, ilmoittaudu sähköpostitse: info@trstudio.fi.
OPETTAJAT:
Maikki Koivuniemi:
Performing Arts -intensiivin opettajana nähdään Marjukka ”Maikki” Koivuniemi!
Maikki on oululainen tanssinopettaja, tanssija ja koreografi, joka on valmistunut tanssinopettajaksi Oulun ammattikorkeakoulusta showtanssin suuntautumisvaihtoehdosta. Hänen osaamisensa ulottuu Performing Arts -lajeista jazziin ja Latino Show’hun, ja hän on työskennellyt tanssinopettajana jo pitkään eri-ikäisten ja -tasoisten tanssijoiden kanssa.
Maikki tunnetaan myös erittäin menestyneenä kilpailukoreografina. Hänen koreografiansa ovat saavuttaneet runsaasti menestystä niin kotimaisilla kuin kansainvälisillä kilpailulavoilla, ja FDO on palkinnut hänen koreografista työtään stipendeillä useina vuosina. Latino Show’ssa Maikin koreografiat ovat saavuttaneet useita MM-ja EM-mitalisijoja.
Performing Arts -puolella Maikin kädenjälki on nähty lukuisissa menestyneissä kilpailuteoksissa. TR Studion edellisessä intensiivissä häntä kuvattiin vaativaksi mutta lempeäksi opettajaksi, jonka tunneilla asioita työstetään hyvällä meiningillä – juuri sitä yhdistelmää, jolla tanssijaa voidaan haastaa ja samalla rohkaista löytämään omasta tekemisestään enemmän.
Maikki toimii edelleen aktiivisesti tanssinopettajana ja valmentajana. Oulun Citydancella hän valmentaa myös Performing Arts -kilparyhmiä, ja hänen opetuksessaan yhdistyvät vahva tekniikka, monipuolinen liikekieli sekä pitkä kokemus tavoitteellisten tanssijoiden kehittämisestä.
TR Studion intensiivillä Maikin tunneilla päästään treenaamaan Jazzia, Jazz-tekniikkaa, Showjazzia ja Latino Show’ta.
Rosa Lindblom
Performing Arts -intensiivin toisena opettajana nähdään upea Rosa Lindblom!
Rosa on tanssija, laulaja, tanssinopettaja ja koreografi, jonka tausta ulottuu kilpatanssin maailmasta ammattiteattereiden musikaalilavoille. Hän valmistui vuonna 2020 Englannissa arvostetusta Laine Theatre Artsista, jossa hän opiskeli tanssia ja musiikkiteatteria.
Rosa on esiintynyt muun muassa Helsingin Kaupunginteatterissa, Grease-musikaalissa sekä Jyväskylän Kaupunginteatterin Bosslady-musikaalissa, jossa hän työskenteli ensemblessä, tanssikapteenina ja understudyna. Syksyllä 2026 Rosa jatkaa musikaalimaailmassa Tampereen Työväen Teatterin Wicked-tuotannossa.
Myös Rosan koreografiat ovat menestyneet upeasti kansainvälisillä kisalavoilla. Vuonna 2024 hänen yhdessä Mindy Lindblomin kanssa koreografioimansa It was not me! voitti junioreiden nykytanssin MM- ja EM-kultaa. Samoissa MM-kilpailuissa Rosa saavutti koreografina myös soolosarjan MM-hopeaa sekä aikuisten pienryhmän MM-hopeaa.
Rosa opettaa tällä hetkellä muun muassa jazzia, contemporary jazzia sekä jumps & turnsia, ja toimii myös tavoitteellisten Performing Arts -tanssijoiden valmentajana.
TR Studion intensiivillä Rosan tunneilla päästään treenaamaan Jazz & tekniikkaa, Contemporary Jazzia, Broadway Jazzia sekä Lyrical Jazzia.
Ilmoittautuminen on avoinna verkkokaupassa – varmista paikkasi intensiiville!


